pracujący studenci przy klawiaturze

Rekrutacja na szkolenia dla pracowników dydaktycznych SUM

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na szkolenia w ramach zadań nr 11, 12, 13 Projektu „Zintegrowane Programy Uczelni SUM 2” POWER:
– Elektroniczna biblioteka wsparciem w dydaktyce: 17.12.2019 (wtorek), 15.30-18.45,
– Elektroniczna biblioteka wsparciem w dydaktyce: 26.11.2019 (wtorek), 15.30-18.45,
– Medyczne bazy danych dla zaawansowanych dydaktyków: 19.11.2019 (wtorek), 15.30-18.45.

Informacje dotyczące szkoleń oraz wymaganych dokumentów dostępne są na stronie Biblioteki SUM:

Szanowni Państwo,
Działając na podstawie Zrządzenia nr 146/2019 z dnia 2.09.2019 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach informujemy, że uruchomiona została rekrutacja do szkoleń w ramach zadań nr 11, 12, 13 Projektu „Zintegrowane Programy Uczelni SUM 2” POWER.
Szkolenia realizowane będą przez wykwalifikowanych pracowników Biblioteki SUM. Dostępne są trzy tematyczne szkolenia:

Elektroniczna biblioteka wsparciem w dydaktyce.

Poznanie i korzystanie ze źródeł elektronicznych dostępnych w Bibliotece: bazy danych, e czasopisma, e książki, bazy Evidence Based Medicine. Dostęp zdalny do baz.
Medyczne bazy danych dla zaawansowanych dydaktyków.
Zaawansowane techniki wyszukiwania w podstawowych bazach bibliograficznych z dziedziny medycyny: PubMed, Embase, Polska Bibliografia Lekarska.
Narzędzia porządkujące bibliografię.
Zaawansowana obsługa programu Mendeley – managera bibliografii, służącego do zarządzania opisami bibliograficznymi.

Dokładne informacje dotyczące lokalizacji i terminów szkoleń oraz wymaganych dokumentów dostępne są na stronie Biblioteki SUM:

[Przesłano przez: Anna Tyczka]