1. Wyłączenie starego systemu zgłoszeń z możliwości zgłaszania nowych zgłoszeń
    Z początkiem października została wyłączona możliwość tworzenia nowych zgłoszeń w starym systemie zgłoszeń. Powstał nowy system, w którym dokonuje się zgłoszeń klikając przycisk „Zgłoś uwagę” w prawym górnym rogu w widoku POL-on 2. W dalszym ciągu będzie możliwość edycji i kontynuowania wątków rozpoczętych w starym systemie.
    Więcej o nowym Helpdesku w Pomocy systemu:
  2. W module Raporty udostępnione zostały nowe raporty:
    – Osoby, dla których wszczęte zostało postępowanie awansowe o nadanie tytułu profesora
    – Osoby, dla których wszczęte zostało postępowanie awansowe o nadanie stopnia doktora habilitowanego
    – Studenci pozostający w procedurze skreślenia
  3. W dniu 04.10.2021 r. na środowisku produkcyjnym została wdrożona nowa wersja Systemu POL-on 2.0, która zawiera zmiany dotyczące modułu Projekty naukowe.
    Zmiany obejmują:
    – poprawę usług REST API
    – prezentowanie numeru ORCID pracownika i osoby ubiegającej się o stopień doktora (dana o numerze ORCID pobierana jest z bazy PBN)
    – rozszerzenie słownika instytucji finansującej
    – rozszerzenie słownika nazwa konkursu, programu, przedsięwzięcia
  4. Stanowisko Rektora nie jest funkcją kierowniczą
    2021-10-05
    Zgodnie z zapisami Ustawy 2.0, stanowisko Rektora nie jest funkcją kierowniczą. Rektor jest organem uczelni. Wprowadzone dotychczas funkcje kierownicze Rektora należy usunąć z modułu Pracownicy.
    Wkrótce udostępniony zostanie nowy moduł „Osoby kierujące podmiotem”, w którym będą rejestrowane  osoby kierujące danym podmiotem na stanowiskach: Rektor, Dyrektor generalny, Prezes Zarządu, Prezes Centrum Łukasiewicz, Dyrektor instytutu, Dyrektor instytutu PAN, Dyrektor instytutu SBŁ, Dyrektor instytutu międzynarodowego, Inne.