DZIAŁ KARIER STUDENCKICH I PROMOCJI UCZELNI
Dział Karier Studenckich i Promocji Uczelni pracuje na rzecz wizerunku i marki uczelni. Domeną jednostki jest organizacja wydarzeń i uroczystości uniwersyteckich, w tym imprez promujących Uniwersytet. Realizujemy kampanie reklamowe – wizerunkowe, rekrutacyjne i dotyczące oferty studiów. Prowadzimy sklep internetowy, w którym sprzedajemy uniwersyteckie materiały promocyjne.
Jednostki Uczelni w naszym Biurze zamówią materiały promocyjne na organizowane przez siebie wydarzenia takie jak dni otwarte lub inne o charakterze ogólnouczelnianym. W razie potrzeby zapewniamy obsługę fotograficzną uroczystości, a także służymy fachową poradą i pomocą.
Do zadań Działu Karier Studenckich i Promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach należy:
- działalność w zakresie promocji i kreowania pozytywnego wizerunku Uczelni, poprzez:
- promowanie osiągnięć Uniwersytetu, w tym twórczości naukowej pracowników, studentów, doktorantów;
- współpracę z czasopismami i redakcjami,
- udział w działalności medialnej: prasowej, radiowej i telewizyjnej,
- organizacja wydarzeń ogólnouczelnianych i wydziałowych oraz innych współorganizowanych z otoczeniem społeczno-gospodarczym;
- prowadzenie strony internatowej i mediów społecznościowych Uczelni oraz innych serwisów zewnętrznych zawierających informację o Uczelni;
- koordynowanie działań mających na celu monitorowania karier zawodowych absolwentów SUM;
- prowadzenie poradnictwa zawodowego, polegającego na pomocy w zaplanowaniu ścieżki kariery zawodowej oraz w odnalezieniu się na rynku pracy;
- współpraca z Samorządem Studentów i organizacjami studenckimi działającymi
w Uczelni przy organizacji wydarzeń, imprez, i innych akcji na rzecz studentów ujętych preliminarzem; - współpraca z jednostkami samorządowymi oraz otoczeniem społeczno–gospodarczym oraz realizowanie wspólnych projektów i przedsięwzięć;
- prowadzenie sklepu internetowego, którym sprzedajemy uniwersyteckie materiały promocyjne, odzież, gadżety.
ORGANIZACJA WYDARZEŃ, IMPREZ I INNYCH AKCJI NA RZECZ STUDENTÓW
Dział Karier Studenckich i Promocji Uczelni odpowiedzialny jest za współpracę z Samorządem Studentów i organizacjami studenckimi działającymi w Uczelni przy organizacji wydarzeń, imprez i innych akcji na rzecz studentów ujętych w preliminarzu.
Wydatkowanie środków finansowych w ramach preliminarza może nastąpić wyłącznie w oparciu o złożone zapotrzebowania, w myśl ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, jak również zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r., poz. 572 z późn. zm.).
Procedurę, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawo Zamówień Publicznych, związaną z wyborem podmiotów przeprowadza Dział Karier Studenckich i Promocji Uczelni.
Zapotrzebowania, przedmiotem których jest organizacja danej imprezy powinny być składane co najmniej na 4 tygodnie przed planowanym terminem wydarzenia
Do każdego zapotrzebowania dotyczącego organizacji imprezy powinien zostać dołączony szczegółowy harmonogram, który wymaga zatwierdzenia przez Prorektora ds. Studiów i Studentów, zawierający:
- plan imprezy,
- dokładny termin,
- wskazane miejsce realizacji,
- liczbę uczestników,
- dokładną specyfikację zakupów związanych z realizacją wydarzenia
(np.: rodzaj oraz liczbę materiałów konferencyjnych, liczbę noclegów, zakres usługi cateringowej), - wskazane osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia.
Adres
ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035