logo systemu POLON

Aktualności

 1. Nagranie z konferencji „POL-on i PBN – planowane i wdrożone zmiany” 31.03.2022 r.
  2022-04-19Na kanale YouTube OPI PIB https://www.youtube.com/watch?v=Y8i-oRbCcTA zostało opublikowane nagranie wideo z konferencji „POL-on i PBN – planowane i wdrożone zmiany” odbywającej się 31.03.2022 r. w Warszawie.
  Wydarzenie to było współorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym.
  Prezentacje z wystąpień są umieszczone w dedykowanym wpisie w Pomocy POL-on https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/knowledge-base/konferencja-pol-on-i-pbn-planowane-i-wdrozone-zmiany-31-03-2022-r/
 2. Modyfikacja walidacji blokującej zmiany w obszarze oświadczeń o dyscyplinach i N
  2022-04-20Z końcem czerwca 2022 r. zostanie zniesiona walidacja uniemożliwiająca wprowadzanie oświadczeń o reprezentowanych dyscyplinach i zaliczeniu do N po upływie 30 dni od dnia złożenia danego oświadczenia.
  Począwszy od lipca 2022 r. oświadczenia złożone w danym roku kalendarzowym będzie można edytować i uzupełniać do 31 stycznia następnego roku kalendarzowego. W związku z tym nie należy wysyłać wniosków do MEiN o udzielenie zgody na modyfikację oświadczenia, bo podmiot sam będzie mógł zmodyfikować oświadczenie i zgoda MEIN nie będzie potrzebna.
  Uzupełnienie oświadczeń za rok poprzedni – po 31 stycznia roku następującego – nie będzie już możliwe.
 3. Zaproszenie na wydarzenie „Moduł Studentów w Systemie POL-on 2.0 – konsultacje techniczne dotyczące importu masowego danych (XML, REST API)”
  2022-04-22

  OPI-PIB zaprasza do udziału w wydarzeniu, ktore odbędzie się 28 kwietnia br. w godzinach 10.00 – 12.00 w formule online – na platformie ZOOM.
  Celem wydarzenia jest zapoznanie osób zajmujących się integracją systemów uczelnianych z systemem POL-on ze zmianami dotyczącymi importu danych studentów z użyciem plików XML w Systemie POL-on 2.0 oraz omówienie głównych założeń REST API dedykowanego do importu danych studentów w Systemu POL-on 2.0.
  Organizator prosi o wcześniejsze przygotowanie problematycznych zagadnień i posługiwanie się jedynie danymi testowymi.
  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  Więcej informacji znajduje się pod adresem https://polon.nauka.gov.pl/informacje/aktualnosci/o/30/zaproszenie-na-wydarzenie-modul-studentow-w-systemie-pol-on-2-0-konsultacje-techniczne-dotyczace-importu-masowego-danych-xml-rest-api/493992