Zaproszenie na XXVII konferencję naukową StatSoft Polska – „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”. Udział bez opłat.

Serdecznie zapraszamy do udziału w jej XXVII edycji konferencji StatSoft Polska pt.: „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” która odbędzie się 19 października br. w formule on-line.

 

baner reklamowy konferencji
https://www.statsoft.pl/Uslugi/Seminaria/Lista-seminariow/zastosowania-statystyki-i-data-mining-w-badaniach-naukowych-2023

Jak zawsze można się spodziewać ciekawej i różnorodnej tematyki oraz praktycznych porad specjalistów, jak efektywnie wydobywać informacje ukryte w gromadzonych danych oraz jak prezentować wyniki w efektowny sposób.
Wykładowcy (pracownicy naukowi z renomowanych polskich ośrodków naukowych) zaprezentują, jak metody analizy danych wspierają ich w następujących obszarach:

  • dobory prób w badaniach trudno dostępnych lub nieznanych zbiorowości ludzkich,
  • nowoczesne metody analizy skupień: DBSCAN i OPTICS (metody aglomeracyjne),
  • analiza statystyczna wyników poniżej granicy wykrywalności (danych niewykrytych),
  • praktyczna oraz statystyczna istotność wyników i ich znaczenie w ocenie rezultatów badań,
  • odszyfrowywanie złożonych biomarkerów w badaniach wielkoskalowych,
  • zwiększenie skuteczności oddziaływania na odbiorców wyników analiz statystycznych.

Zapraszamy wszystkich Państwa pracowników oraz studentów! Udział w konferencji jest bezpłatny. Dodatkowa atrakcja, która czeka na uczestników: quizy statystyczne z upominkami dla zwycięzców. Zachęcamy do zapoznania się z  programem wydarzenia oraz przesłania zgłoszenia.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Statystyczne.


Dane wysyłającego:
Bartosz Oziębło