logo systemu POLON

Aktualności POL-on

1. Umożliwienie powiązania inwestycji związanych z kształceniem z OSF
2023-06-05
Moduł Inwestycje został rozszerzony o możliwość powiązania inwestycji związanej z kształceniem z systemem OSF. W przypadku powiązania dane w formularzu zostaną uzupełnione automatycznie na podstawie informacji zawartych we wniosku/umowie w systemie OSF. Dotyczy to danych: nazwa inwestycji, charakter/rodzaj/typ inwestycji, źródła finansowania nakładów z budżetu państwa. Pozostałe dane wymagane przepisami prawnymi będą wymagały uzupełnienia.
Powiązanie jest możliwe dla wniosków o statusie „Umowa podpisana” realizowanych w 2022 roku lub później.
2. Udostępnienie sprawozdań w Bazie dokumentów planistyczno-sprawozdawczych
2023-06-06
W dniu 6 czerwca zostały udostępnione w module Baza dokumentów planistyczno-sprawozdawczych:
a) sprawozdania z wykorzystania subwencji za rok 2022
b) sprawozdanie finansowe za rok 2022
c) sprawozdanie z wykonania planu rzeczowo-finansowego za rok 2022
d) plan rzeczowo-finansowy na rok 2023
Termin złożenia sprawozdań: 30 czerwca 2023 r.
Z uwagi na walidację pomiędzy sprawozdaniem finansowym a sprawozdaniem z wykonania planu rzeczowo-finansowego należy w pierwszej kolejności zaimportować i przekazać do ministerstwa sprawozdanie finansowe.
Więcej informacji dotyczących wypełniania sprawozdań znajduje się pod adresem https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/knowledge-base-category/sprawozdania-z-wykorzystania-subwencji/
3. Nowa wersja modułu Studenci
2023-06-06
W dniu 6 czerwca została wdrożona nowa wersja modułu Studenci (API: 1.57.0, GUI: 1.37.1)