Wspólne działanie w sprawie wdrożenia sprawdzonych najlepszych praktyk (w zakresie żywienia)

Wspólne działanie w sprawie wdrożenia sprawdzonych najlepszych praktyk
(w zakresie żywienia)
Joint Action on implementation of validated best practices
(in Nutrition)

NR PROJEKTU: 951202

KIEROWNIK MERYTORYCZNY PROJEKTU W SUM:

prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Elżbieta Grochowska-Niedworok, Katedra Dietetyki-Zakład Żywienia Człowieka, Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

NAZWA PROGRAMU MIĘDZYNARODOWEGO, W RAMACH KTÓREGO PROJEKT JEST REALIZOWANY:

3rd Health Programme Call: HP-JA-2019

OPIS PROJEKTU:

Głównym celem wspólnego działania Best-ReMaP będzie adaptacja, powielanie i wdrażanie skutecznych interwencji zdrowotnych opartych na praktykach, które okazały się skuteczne (w obszarach zmiany składu żywności, znakowania żywności, prowadzeniu marketingu i zamówień publicznych) przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia oferty zdrowych wyborów konsumenckich (m.in. poprzez zmniejszenie ilości soli, cukru i tłuszczów nasyconych z przetworzonej żywności). JA ma na celu wypracowanie zharmonizowanego podejścia UE do ograniczania sprzedaży niezdrowych produktów spożywczych dzieciom i młodzieży. W oparciu o prototypowy katalog żywności zostanie przetestowane narzędzie służące konstrukcji jasnych i klarownych wytycznych koniecznych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Opierając się na tych pracach, JA będzie wspierać wdrażanie, wymianę i adaptację wyników Best-ReMaP w politykach krajowych i unijnych. W realizacji JA, priorytetem będzie partycypacyjne zaangażowanie unijnych i krajowych zainteresowanych stron w tej dziedzinie.

KWOTA DOFINANSOWANIA
: 78 913,36 Euro = 360 577,17 PLN

OKRES TRWANIA: od 01.10.2020 r. do 01.10.2023 r. (36 miesięcy)

PARTNERZY PROJEKTU