logo systemu POLON

Szkolenia

1. Szkolenia na stronie Navoica.pl
Na stronie https://navoica.pl dostępne są krótkie, ale treściwe kursy dotyczące ewaluacji:
Ewaluacja 2022. Wstęp – omawia podstawowe zagadnienia dotyczące ewaluacji, takie jak liczba N, sloty, limity osiągnięć, sankcje oraz warunki uwzględnienia osiągnięć w ewaluacji
Ewaluacja 2022. Kryterium I – omawia kryteria oceny i zasady przyznawania punktów za poszczególne osiągnięcia, przepływ danych o osobach uwzględnionych w ewaluacji oraz ich osiągnięciach do SEDN
Ewaluacja 2022. Kryterium II – omawia zasady oceniania i punktowania efektów finansowych badań naukowych, przepływ danych i informacji pomiędzy poszczególnymi modułami POL-on i SEDN.
Ewaluacja 2022. Kryterium III – omawia zasady oceny w ramach Kryterium III, dane opisu wpływu jakie należy wprowadzić do POL-on, przepływu danych źródłowych pomiędzy komponentami systemu POL-on (POL-on, SEDN, STUDNIA)
W tym roku Forum odbyło się w dniach 10-11 stycznia i zgromadziło ponad 700 osób z 146 uczelni z całego kraju. Najliczniej reprezentowaną uczelnią była Politechnika Warszawska. Pod adresem https://forum-dziekanatow.pl/index.php/materialy/ znajdują się przygotowane przez pracowników OPI materiały z Panelu „100 pytań o POL-on”:
POL-on – plany na rok 2022
POL-on – pytania i odpowiedzi (Pracownicy, Studenci, Projekty naukowe
Moduł Studenci w POL-on 2.0
Odpowiedzi na pytania z czatu