Nowy słownik stanowisk w obecnym wykazie pracowników naukowych oraz nauczycieli akademickich

https://polon.nauka.gov.pl/informacje/aktualnosci/o/10

Zgodnie z zapowiedzią, w obecnej wersji systemu POL-on, w module pracownicy naukowi i nauczyciele akademiccy, wdrożone zostało rozszerzenie dostosowujące siatkę stanowisk pracowników do zmian w nowej ustawie.
Jest to element przygotowania modułu do migracji do aplikacji POL-on 2.0, która nastąpi w listopadzie.
Już teraz można rejestrować za pomocą interfejsu użytkownika oraz poprzez pliki XML nowe typy stanowisk. Dane te zostaną docelowo zmigrowane do nowej architektury (POL-on 2.0) na środowisku demo.

Po okresie karencji na środowisku demo, trwającym około 2 tygodni, usługa zostanie wdrożona w warunkach produkcyjnych w nowym systemie.
UWAGA: w przypadku aktualizowania stanowisk przy użyciu importu masowego XML większość dotychczasowych kodów stanowisk dla zatrudnień kontynuowanych po 1.10.2019 wciąż obowiązuje. Słownik obecnie dostępny w systemie na potrzeby importu zawiera wyłącznie kody stanowisk obowiązujących według nowej ustawy. Na stronach pomocy technicznej będzie opublikowany pełen zestaw kodów wraz z instrukcją ich użycia
https://polon.nauka.gov.pl/help/doku.php/import/specyfikacja/start

Nowy słownik z siatką stanowisk POL-on 1  – https://polon.nauka.gov.pl/pomoc/knowledge-base/specyfikacja-interfejsow-masowej-wymiany-danych-w-systemie-pol-on-w-wersji-2-0/

 

[Przesłano przez: Ewa Nowak]