URPM – Czy wiesz, że …

System URPM realizuje zapytania w kolejnych krokach, które tworzą strukturę „drzewa wyszukiwania”. To niezwykle istotna zaleta systemu pozwalająca na zapisywanie kolejnych kroków zapytań. Aby w kolejnych scenariuszach móc dodać właśnie opracowany krok należy w dolnym prawym rogu ekranu kliknąć ikonę z trzema kropkami i z rozwiniętego menu wybrać ikonę z lejkiem.

Zrzut ekranu

Pojawi się okienko zatytułowane „Zapisz krok jako szablon”, w którym należy wpisać czytelną dla siebie (i współpracowników) nazwę szablonu i zdecydować czy udostępniamy go innym osobom. Na koniec należy kliknąć przycisk „Zapisz”.

zrzut ekranu

Aby w nowym kroku wskazać zapisany szablon konieczne jest kliknięcie na liczbę widoczną z prawej strony kryterium wskazanego w zapisanym kroku; w prezentowanym przykładzie jest to „Badanie (LAB)”. Otworzy się okienko „Szablony wyszukiwania dla Badanie (LAB)”.

zrzut ekranu

Po kliknięciu na kafelek z krokiem zostaną załadowane warunki określone w wybranym szablonie kroku.

Więcej informacji o Uniwersyteckim Repozytorium Przypadków Medycznych zamieściliśmy pod adresem: